Deprem ve Kentsel Dönüşüm Konferansı Düzenlenmiştir.

KONFERANS

Gümüşhane Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Jeofizik Mühendisliği Bölümü'nce "Deprem ve Kentsel Dönüşüm Sürecinde Yer ve Yapı İncelemeleri Nasıl Yapılır" konulu konferans 28 Mart 2013 Perşembe günü saat 14:00'da Gümüşhane Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Çok Amaçlı Salonda,gerçekleştirilmiştir.
 
Konferansa konuşmacı olarak İstanbul Teknik Üniversitesi, emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan katılmıştır.
 
Düzenlenen konferansa Gümüşhane  İl Özel İdaresi Genel Sekreter Ekrem Akdoğan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Cemil Bayram, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mesut Bayrak, Jeofizik Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Nuh Demirbaş, sivil toplum örgütü temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler iştirak etmişlerdir.
 
Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı başka bir programı olduğundan konferansa geç katılmışlardır.
 
Prof.Dr. Ahmet ERCAN, Gümüşhane’nin deprem açısından Türkiye’nin en güvenli illerinden birisi olduğunu ifade etmiştir. Kentsel dönüşümde zaman zaman aksamalar olabileceğini dile getirmiştir. Kentsel dönüşümün bu hükümet döneminde hayata geçen Türkiye'nin en büyük eylemi planı olduğunu vurgulamıştır.  Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar'ın bu projeyi hayata geçirerek Türkiyenin önünü açtığını ifade etmiştir.
 
Prof. Dr. Ahmet Ercan sözlerine,
"Kentsel dönüşüm ekonomiyi canlandıracaktır,
İşsizliği sona erdirecektir,
Sağlıklı, sağlam, güzel kentler oluşturacaktır,
Ülkeyi geliştirecektir,
Mutlu bir toplum oluşturacaktır."
diyerek devam etmiştir.
 
Konferans sonrasında Prof.Dr. Ahmet ERCAN'a üniversitemizin armağanı takdim edilmiştir.
 
Konferansa ait videoya ulaşmak için Tıklayınız.
 
 


Copyright 2011 © Gümüşhane Üniversitesi, Jeofizik Mühendisliği Bölümü
Web Tasarım & Programlama: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  E-Posta: jeofizik@gumushane.edu.tr Telefon: +90.456.233 75 43 /1123 Belgegeçer :+90.456.233 75 67