Prof.Dr. Hakan KARSLI Bölümümüzde Seminer vermiştir

SEMİNER

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Hakan KARSLI 07.05.2014 tarihinde bölümüzde "Sığ Araştırmalarda Yüzey Dalgası Yöntemi Uygulamaları: MASW ve REMI" konulu bir seminer vermiştir. Seminere Doç.Dr. Nafiz MADEN'in Prof.Dr. Hakan KARSLI ile ilgili kısa tanıtım konuşması ile başlanmış ve seminere başlanmıştır.

Seminere JFMO, Trabzon Şubesi Başkanı Rıdvan YANIK, Yönetim Kurulu Üyelerinden Jeofizik Yük. Müh. Kürşat BEKAR, Jeofizik Müh. Gülseda Vanlı ŞENKAYA, JFMO, Gümüşhane Temsilcisi Jeofizik Müh. Rasim Taylan KARA, KTÜ, Jeofizik Mühendisliği Bölümü Arş.Gör. Mustafa ŞENKAYA iştirak etmişlerdir. 

Seminere üniversitemiz İnşaat Mühendisliği Bölümü, Geoteknik ABD Başkanı Doç.Dr. Tufan ÇAKIR ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü, Uygulamalı Jeoloji ABD öğretim üyeslerinden Selçuk ALEMDAĞ katılmışlardır. 

Prof.Dr. Hakan KARSLI, seminerde yüzey dalgası yöntemlerinden MASW ve REMİ yöntemlerinin tarihçesi, kullanım alanları, veri toplama, veri işlem ve yorumlama konularında bilgi vermişlerdir. Seminer soru-cevap kısmı ile sona ermiştir. 


Copyright 2011 © Gümüşhane Üniversitesi, Jeofizik Mühendisliği Bölümü
Web Tasarım & Programlama: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  E-Posta: jeofizik@gumushane.edu.tr Telefon: +90.456.233 75 43 /1123 Belgegeçer :+90.456.233 75 67