GÜBAP Projesi ile Sismograf Tasarlandı.

Gümüşhane Üniversitesi, Jeofizik Mühendisliği Bölümünün, Doç.Dr. Nafız MADEN başkanlığında 9 kişilik farklı bölümlerdeki akademisyenlerle birlikte Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğüne (GÜBAP) sunduğu ve kabul edilen “Jeofizik Cihaz ve Ekipmanlarının Tasarlanması ve Geliştirilmesi: Disiplinler Arası İşbirliği Çalışması” adlı proje kapsamında bölümümüze bir adet yerli yapım Deprem Kayıt cihazı (Sismograf)  kazandırılmıştır. 

GÜBAP Projesi kapsamında, projemizde çalışan Gümüşhaneli hemşerilerimizden, Sakarya Meslek Yüksek Okulunda görev yapan Öğr. Gör. Metin SALTIK’ın üstün beceri ve gayretleri ile bir adet deprem kayıt cihazı (Sismograf) yapılmış ve bölümümüz laboratuvarında kayda başlamıştır. Bu bağlamda projemiz için özveriyle çalışan Öğr.Gör. Metin SALTIK'a çok teşekkür ediyoruz.

Öğr.Gör. Metin SALTIK cihazın tasarımı ve çalışma prensibi hakkında Gümüşhane Meslek Yüksek Okulu, Basri Ertaş Salonunda Jeofizik Mühendisliği ve Mekatronik bölümü akademisyen ve öğrencilerine bir seminer vermiştir. Seminer sırasında cihazın çalışması bizzat gösterilerek gerçek zamanlı kayıtlar alınmıştır. Seminer soru-cevap kısmı ile sona ermiştir.

Seminerin gerçekleşmesi için bizlere Gümüşhane MYO, Prof.Dr. Basri Ertaş Salonunu tahsis eden Gümüşhane Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Abdullah KAYGUSUZ'a, Mekatronik Bölüm Başkanı Öğr.Gör. Kemal AYDIN'a, Bölüm Başkan Yardımcısı Öğr.Gör. A. Tahir KALKIŞIM'a içten teşekkür ederiz.

Seminerimize iştirak eden Bölüm Başkanımız Doç.Dr. Nafız MADEN'e, Bölüm Başkan Yardımcılarımız Doç.Dr. Serkan öztürk ve Öğr.Gör. Levent Pehlivan'a, Fizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. İbrahim DÜZGÜN'e, Mekatronik Bölümü öğretim elemanlarından Öğr.Gör. Selahattin BUDAK'a, Arş.Gör. Mahmut Sarı'ya, Arş.Gör. Hüseyin KALKAN'a, Gümüşhane Üniversitesi, Jeofizik Mühendisliği ve Mekatronik Bölümü öğrencilerine teşekkür ederiz.Copyright 2011 © Gümüşhane Üniversitesi, Jeofizik Mühendisliği Bölümü
Web Tasarım & Programlama: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  E-Posta: jeofizik@gumushane.edu.tr Telefon: +90.456.233 75 43 /1123 Belgegeçer :+90.456.233 75 67